logo  
polskie-podziemie
belka_koniec_prawy
 
szukaj belka_koniec_prawy
awaryjnie belka_koniec_prawy
UWAGA
Masz wyłączoną obsługę JavaScript, w związku z czym nie będzie działać Ci menu.
Włącz JavaScript lub ogranicz się do korzystania z poniżej wymienionych najważniejszych linków:
Logowanie
Profile
Albumy
Wywiady
Liryki
Forum
swiezosc belka_koniec_prawy_strzalka
Profil:
Małpa
co mamypytajnik belka_koniec_prawy
Wykonawców: 139
Albumów: 190
Downloadów: 470
Odwiedzin: 9587837 (4217296)
Dziś 960 (1009), wczoraj 16823 (17288)
 
belka_koniec_lewy2 profil dwukropekdwukropek kada belka_koniec_prawy_uw
belka_koniec_lewy Podstawowe Informacje belka_koniec_prawy
belka_koniec_lewy ocenadwukropek 7kropka00 nawias_kw_l1nawias_kw_p belka_koniec_prawy
 
Zdjęcie profilu: Kada Miasto:
Poznań
Funkcja:
Raperka, producentka
www:
- www.kada.biz
Zaloguj się by zobaczyć.
Zobacz teź:
All Star Team
Zajęcia:
muzyka (bity, rap, śpiew, pianino, gitara), serwis (www.PoznanHipHop.pl), pisanie (Ślizg), organizacja imprez (Klub 69, Trans.Fuzja, Klub K2, Klub Jama)
 
NewsLog rss | Bio | Albumy | Komentarze
belka_koniec_lewy Biografia belka_koniec_prawy
belka_koniec_lewy               belka_koniec_prawy
  Na początku, czyli w roku 1989 było 6 lat lekcji gry na pianinie, potem kilka wystąpień ze szkolnym chórkiem w podstawówce, w liceum (1999) brała udział w różnych koncertach, zarówno okolicznościowych, jak i charytatywnych. Chęć robienia hiphopu spowodowana była przywiązaniem do grania dla ludzi. Po pewnym okresie pisania tekstów przyszła pora na działanie. Pierwsze nagrania powstały w 2001 roku przy współpracy z Ritą, która chwilę wcześniej opuściła Aifam Klika. Zadebiutowały na składance producenckiej dj'a Ike'a. Utwór "Już wiem na czym stoję" był jednak ostatnim ich wspólnym kawałkiem. Pierwsza recenzja zmobilizowała do wytrwałej pracy nad sobą. Bywało różnie: Kada najpierw chciała rapować, potem, kiedy nie miała bitów, równolegle robiła muzykę i rap. Raz skupiała się bardziej na rymach, innym razem na podkładach, potem doszedł do tego też śpiew. Rezultatem jej trzyletniej działalności jest kilkanaście płyt, na których się pojawiła, w tym jedno wydawnictwo winylowe.

Jej umysł humanistyczny dał o sobie znać dość wcześnie, bo jakoś w 1996 roku. Przez dwa lata prowadziła szkolną gazetkę. Najpierw na własną rękę, później przy pomocy innych młodych "dziennikarzy". W liceum, wraz z kilkoma innymi osobami próbowała doprowadzić do powstania szkolnego radia. Zawiodła jednak technika, która uniemożliwiła prowadzenie audycji na żywo. Podczas przerw emitowano jedynie wcześniej nagrane bloki, dlatego wkrótce idea upadła. Wiedza ludzi z innych miast o poznańskiej scenie hiphopowej była dość wybiórcza - to spowodowało chęć stworzenia pierwszego poznańskiego portalu hiphopowego, co doszło do skutku w 2001 roku. Rok później Kada rozpoczęła współpracę z portalem Hip-Hop.pl i napisała pierwszy artykuł do tamtejszego e-zine'a, który wkrótce przekształcił się w Magazyn Hip-Hop a ostatecznie w pismo Hip-Hop.pl. Dwa lata później rozpoczęła współpracę z magazynem Ślizg.

Trudno określić jednoznacznie jej muzykę. Po dwóch latach tworzenia, po etapie zdobywania jako takiej wprawy w robieniu bitów, jest na etapie sprawdzania się w różnych klimatach. Dużo kombinuje, eksperymentuje - czasem się udaje zrobić coś ciekawego, innym razem nie. Co do samej techniki nie jest zwolenniczką loopowania. Bardzo lubi ciąć, bawić się dźwiękami, tworzyć z nich zupełnie nowe melodie. W związku z tym, że nie ma dojścia do lepszego sprzętu i bardziej wyszukanych sampli, stara się wykorzystywać wszystkie zachęcające motywy, próbując postępować w myśl zasady, że nie ma utworu, którego nie można by ciekawie zsamplować. Może to pewnego rodzaju karkołomna sprawa, ale lubi tworzyć bity z rzeczy, które potencjalnie nie nadają się jako źródło sampli - to swego rodzaju wyzwanie.

Co do jej prefenrencji muzycznych to są one dość szerokie. Bardzo lubi zarówno rzeczy klasyczne jak i nowoczesne, spokojne i bardzo dynamiczne. Równie chętnie słucha kojących rhodesów, jak i agresywnych gitar, szczególnie zwracając uwagę na rzeczy, które zawierają w sobie parę różnych klimatów muzycznych. Lubi zarówno oryginalność, charakterystyczność i innowacyjność, jak i konwencję i umiar.

Sprzęt:
Komputer: AMD Duron, 256MB RAM, 40GB HDD, WaveTerminal 192 L
Odsłuchy: Tannoy Reveal
Keyboard: Casio CT-637 465 Sound ToneBank, klawiatura sterująca Casio CTK-501
Gitara klasyczna: Admira (model Malaga)
 
belka_koniec_lewy Lista albumów belka_koniec_prawy
belka_koniec_lewy               belka_koniec_prawy
 
[1532] ďż˝ciďż˝gni��, ale teraz brak ďż˝rďż˝dďż˝a Kada/Lilu - [2005] - 103% ep ocena: 7.75, 1532 ściągnięć
 
   Dodano: 12 Sierpień 2005, 18:02:16 Wyświetleń: 2506 Ostatnia edycja: 31 Styczeń 2008, 22:14:15   
 
belka_koniec_lewy losowy dzial
album:
fotka
Hi-Fi - [2005] - Ep
belka_koniec_lewy nowe komentarze
belka_koniec_lewy reklama
belka_koniec_lewy2
info
belka_koniec_prawy2
 
Prawa autorskie: Wirone ©2005-2009 :: Kontakt :: Redakcja :: HeartArt.pl